Jak ubiegać się o eTA na podróż do Kanady?

Jak najprościej wyrobić eTA?

W czystej teorii, Kanada nie wymaga wiz od obywateli Polski już od marca – 2008 r. Decyzję o przyjeździe do kraju oraz długości przebywania podjąć musi pracownik straży granicznej przy wjeździe do kraju.

W praktyce, dostając się do Kanady drogą powietrzną powinniśmy mieć bieżącą eTA, czyli awizację elektroniczną podróży. To taki charakterystyczny model dowodu, który fachowo biorąc rzecz nie jest wizą, ale spełnia podobną funkcję.

Jak uzyskać wizę eTA Kanada?

Nic bardziej prostego! Wystarczające jest wejść na stronę kanadyjskiej ambasady oraz uzupełnić stosowny wniosek. Oczywiście, jest on dostępny w dwóch językach – francuskim oraz angielskim, bo to właśnie one obowiązują na terenach Kanady. Następnie, wystarczy zapłacić względnie niewielką zapłatę, czyli siedem dolarów kanadyjskich (około 31 zł). W ciągu trzech dni, zostanie uzgodniona decyzja, co do przyznania eTA. Obowiązująca jest od razu oraz nie ma potrzeby drukowania jej.

Jeżeli jednak się zastanawiamy jak wypełnić wniosek o eTA Kanada, najkorzystniej będzie powierzyć to do wykonania ekspertom. Istnieją agencje pośrednictwa wizowego, które mogą wyręczyć nas w zyskaniu koniecznych dokumentów. To słuszne wyjście na rzecz tych, którzy nie umieją na tyle odpowiednio języka francuskiego czy angielskiego, żeby pewnie uzupełnić niezbędny formularz. Multum jednostek zastanawia się nad eTA Kanada, jak zrealizować wniosek, jakkolwiek nie jest to wymagające zadanie, o ile zna się języki. Wniosek składa się online, bez opuszczania domu. Jest to nader użyteczne wyjście. Kontakt z profesjonalistami wesprze w rozjaśnieniu wszystkich niepewności i niedopowiedzeń.

W jaki sposób działa eTA?

Awizacja elektroniczna ważna jest przez 5 lat od terminu wydania ewentualnie do końca ważności paszportu, do którego jest przypisana.

Można przebywać z jej pomocą w celach turystycznych lub w tranzycie. Na takim modelu pozwolenia jest dozwolone zatrzymywać się w Kanadzie maksymalnie sześć miesięcy. O ile wymagamy więcej czasu, to pożądane jest dodatkowe przyzwolenie od odpowiednich urzędników.

Trzeba także zaznaczyć, iż przedostając się do Kanady drogą morską względnie lądową, eTA nie jest konieczna.

Dowiedz się więcej:

canadian visa requirements