Narodowe symbole Indii

Symbole Indii

Jednym z najbardziej znanych narodów świata są Indie. Jest to państwo położone w Azji Południowej. Jest 7 co do powierzchni państwem na Ziemi. Jego przestrzeń to 3 287 590 km2 . Indie to także 2 na świecie kraj, który ma największą ilość obywateli. Konkretna liczba mieszkańców Indii to 1 316 896 000, z kolei gęstość zaludnienia to 390 osób/km2.
Głównymi miastami Indii są Mombaj, Delhi, Bangaluru lub Kolkata.

Flaga Indii

Indie flaga, reprezentująca ten kraj jest w barwach: szafirowym, białym i zielonym. Odcienie tego typu oznaczają odwagę oraz poświecenie, prawdę i pokój, pobożność, płodność i bohaterstwo. W centralnej części flagi widnieje tzw. dharma-czakry – okrąg prawości oraz praworządności. Cała flaga określana jest Tirangą.

Godło Indii

Drugim symbolem Indii jest godło – rzeźba przedstawiająca kwiat lotosu. Skonstruowana jest ona z rzeźb czterech lwów, które symbolizują cztery szlachetne prawdy buddyzmu. Figury te ustawione są tyłem do siebie.

Język Indii

Językiem podstawowym w Indiach jest hindi oraz język angielski. Rodzimi mieszkańcy tego państwa porozumiewają się również językami przynależnymi do konkretnego regionu. Jest ich sumarycznie 21.

Indie – religia

Indie religia, która dominuje na terenie państwa to hinduizm. Zasadniczymi przekonaniami tej religii jest przekonanie w to, że człowiek i jego los powiązany jest ściśle ze wszechświatem. Każda jednostka doświadcza tułaczkę dusz i odradza się w kolejnych wcieleniach. Nazywane jest to mianem reinkarnacji.

Indie zalicza się za jedne z najbardziej zróżnicowanych powierzchniowo państw. Konfiguracja teremu jest nadzwyczaj różnorodna. Na północy zlokalizowane są pasma Himalajów, aczkolwiek na zachodzie rozciągają się nadmorskie kotliny. Dominującym klimatem Indii jest klimat zwrotnikowy przedzielony na parę podklimatów. Związane jest to z obszernym obszarem, który zajmuje ten kraj.

Złoża naturalne – Indie

Głównymi bogactwami naturalnymi Indii są: węgiel kamienny, ropa naftowa i rudy żelaza.
Indie mają również nadzwyczaj dobrze uformowaną infrastrukturę. Przewóz lotniczy a także kolejowy jest niezmiernie dobrze rozpowszechniony oraz udoskonalany z roku na rok. Istotnym modułem gospodarki Indii jest także przewóz wodny.

Więcej informacji:
indian visa for us citizens.

Indie – co warto wiedzieć przed podróżą?