Punkt sprzedaży zamków drzwiowych – Katowice

Usługi ślusarskie – dorabianie kluczy

Zamki w drzwiach, zarówno jak pozostałe mechanizmy są w stanie się zepsuć, każda część z której, zamek jest skonstruowany, zależy od sąsiedniego fragmentu.

Przyczyny usterek zamków

Najbardziej powszechną usterką jest zablokowanie się zapadek wskutek wepchnięcia do zamka niepoprawnego klucza albo tropu z uszkodzonymi ząbkami. Klucz, mimo wszytsko, dość łatwo jest uszkodzić – wystarczy niewłaściwie go wykorzystywać, jak na przykład otwierać nim kapsle od napojów albo dokonywać nim odkręcania metalowych elementów. Uszkodzony w tego typu sposób klucz niezwykle łatwo zablokuje zamek, a nawet utknie w nim na stałe. Taki rodzaj uszkodzenia jest nadzwyczaj skomplikowany więc jeśli chcemy by usterka została naprawiona należy wezwać ślusarza, który oceni skalę problemu, i naprawi bądź wstawi nowy zamek. Ślusarz trudni się także oczyszczeniem zatrzasku, jak również jego konserwacją. Te działania mają na celu płynną pracę zapadek i dodatkowo lepsze funkcjonowanie całego urządzenia.

Porównywalnie częstą przyczyną zablokowania zamka w drzwiach jest ułamanie się klucza w trakcie próby ich otwierania. Ta niekomfortowa okoliczność pociąga za sobą kolejne koszty – oprócz usunięcia części klucza i odblokowania zamka za pośrednictwem ślusarza, istnieje niezbędność dorobienia nowego klucza.

Dorabianie kluczy Katowice

Klucze najprościej dorobić w zakładach ślusarskich bądź małych lokalach usługowych prowadzących m.in. sprzedaż zamków. Dorabianie kluczy odbywa się na podstawie wzoru pierwotnego klucza albo wkładki zamka. Jeśli jest to zamek typu YALE, problem jest prosty do rozwiązania, natomiast z zamkiem „Gerda” może pojawić się trudność. W momencie uszkodzenia zamka antywłamaniowego odpowiedniej wymienić go na kolejny.

W każdym mieście znajdziemy „pogotowie ślusarskie”, którego pracownicy dostepni są całą dobę, Jednym z miejsc w którym znajdziemy zakłady ślusarskie są Katowice – metropolia województwa śląskiego.

Dorabianie kluczy Śląsk to nie tylko wykonywanie duplikatów – to również sprzedaż zamków zarówno do drzwi wejściowych, jak i samochodowych, reperacja zatrzymanych mechanizmów zamków, awaryjne otwieranie drzwi do domów i do samochodów, czyszczenie a także pielęgnacja zamków i mnóstwo innych prac.

Usługi ślusarskie są nadzwyczaj cenione – bez tego fachowca żaden zamek nie będzie działał poprawnie.

Źródło: sprzedaż zamków