Sri Lanka – praktyczne informacje dla podróżnych

Sri Lanka stolica:

Sri Lanka jest to państwo , które leży na niewielkiej wyspie Cejlon. Przylega ona do Azji Wschodniej. Stolicą tego narodu jest Sri Dżajawardanapura Kotte. Liczba obywateli tego miasta to 136 000. Leży ono na południowych przedmieściach poprzedzającej stolicy Kolombo.

Sri lanka atrakcje:

Ów kraj ma bardzo wiele do zaprezentowania podróżnikom. Niesamowite pensjonaty, wyborne jedzenie i co najlepsze to wielka ilość miejsc do oglądania. Jedną z atrakcji jest „Świątynia Zęba” w Kandy. Bardzo ciekawa budowla, którą warto odwiedzać podczas zachodu słońca, kiedy tamtejsi obywatele, przyodziani w białe szaty przychodzą z instrumentami perkusyjnymi, i podgrywają wówczas gdy statua Buddy jest ujawniany.

Następującą którą mamy szafirowa kopalnia. Na Sri lance istnieje bez liku kopalni, ponieważ krajowi tubylcy szukają kamieni szlachetnych, niebacząc na zagrożenie, czekające na nich w każdym momencie. Zabawa dla przyjezdnych, jacy kochają dreszczyk adrenaliny na swojej skórze.
Następna atrakcja to „Safari w Yala National Park”. Która wyglądem jest zbliżona do Safari w Afryce. Można tam dostrzec tutaj ptaki, słonie, krokodyle i inne roślinożerne. Pokusa jest tutaj dla jednostek, które lubią podróże egzotyczne i zwierzęta.

Dla entuzjastów zwierząt istotny do zobaczenia jest również „sierociniec dla słoni”. Podczas gdy nazwa sama wskazuje, trafiają tam małe słoniątka, jakie pozostały osierocone przez swoich rodziców w wyniku, na przykład polowania kłusowników lub słonie wzięte prosto z niewoli takiej jaka jest w cyrku. Znajduje się tam kilkadziesiąt słoniowatych. Codziennie odbywają wędrówki przez pobliskie osady, Przebywają na wolności, i to prawdopodobnie sprawia najogromniejsze wrażenie.

Sri lanka szczepienia:

By odwiedzić Sri lankę, należy przede wszystkim odbyć stosowne szczepienia takie jak:

– Japońskie zapalenie mózgu
– Dur brzuszny
– Zapalenie wątroby kategorii A i B
– Odra/Tężec/Różyczka/Błonica/Nagminne zapalenie przyusznic
– Wścieklizna

Do tego przeprowadza się również szczepienie zapobiegające żółtej gorączce, mimo iż w tych stronach ona nie występuje, lecz wymagana jest w dokumentacji. Należy pamiętać także o w pełni wyposażonej apteczce, która jest niezastąpiona przy każdorazowym wyruszeniu za granicę.

Zobacz także:

eta visa Sri lanka