Stolica Australii – Canberra

Jeśli chodzi o wybieranie miejsca na wakacje, to Australia zwykle jest zaniedbywanym kontynentem. W żadnym wypadku nie chodzi w tym miejscu o to, że mamy na temat tego kontynentu i jednocześnie państwa jakieś złe przeświadczenie, ale zasadniczo o naszym podejściu decyduje fakt, że po prostu nadzwyczaj słabo znamy ten kontynent. Jest on od Polski dość znacznie oddalony, i nie jest na tyle znany, abyśmy go chociaż w jakimś stopniu poznali.

Zdecydowanie warto jednak to poczynić, dlatego że może okazać się, że jest to dla nas wymarzone miejsce i to nie jedynie na krótki pobyt. Canberra to dumna stolica Australii. Herb tego miasta jest istotnie ładny w związku z powyższym każdy, kto co najmniej nieco zaciekawił się Australią, powinien ten śliczny herb zobaczyć oraz poznać.

Australia ciekawostki

http://ivspro.pro-linuxpl.com/AUSTRALIA/img/AustraliaETA066.jpg
Australijskie ciekawostki są zajmujące dla każdego, przede wszystkim iż ten kontynent i szczegółowiej jego stolica wypada nadzwyczaj ciekawie, kiedy porówna się ją do naszej ukochanej Warszawy. Obszar jaki zajmuje jest znaczny oraz dużo większe od powierzchni dzisiejszej stolicy Polski, lecz pomimo tego nie wolno oznajmić, że panuje tam duży ścisk, choćby dlatego, iż miasto to ma dużo mniej obywateli aniżeli stolica Polski.

Gęstość zaludnienia w stolicy ujawnia również, jaka jest gęstość zaludnienia tego słonecznego państwa, gdyż na obszarach poza stolicą mieszka mało osób. Jednak to, iż Australia nie posiada tylu obywateli co Chiny lub Indie nie świadczy pod żadnym, iż są tam kompletne pustkowia.

Zwierzęta Australii

http://ivspro.pro-linuxpl.com/AUSTRALIA/img/AustraliaETA009.jpg
Zwierzęta Australii bardzo chętnie zajmują każde te tereny, na jakich nie ma ludzi. Gdy piszę o zwierzętach, nie mam tutaj na myśli jedynie perfekcyjnie wszystkim znanych kangurów, ponieważ gatunków, które można tam powszechnie napotkać, jest więcej. Ślicznym lecz niebezpiecznym ich przedstawicielem jest diabeł tasmański, więc zwierzę, z którym zdaje się nikt nie chciałby zaznać bezpośredniego kontaktu, dlatego że jest to mięsożerca, a podziwianie go z bezpiecznej odległości dostarcza niesamowite doznania.

Zobacz wiecej: Australian visa uk.