Wiza do Kanady – wniosek o ETA

Wiza do Stanów Zjednoczonych vs. autoryzacja pobytu w Kanadzie

Ameryka Północna to dla wielu obywateli Europy nadzwyczaj fascynujące miejsce. Z uwagi na dzielącą ten kontynent odległość od Europy, do tej pory niewielu zdołało zezwolić sobie na taką podróż. Obecnie aczkolwiek ceny biletów samolotowych są coraz mniejsze, w związku z tym podróżowanie staje się zdecydowanie bardziej przystępne. Przed podróżą należy jednak załatwić formalności administracyjne.

Wiza do USA

Jeżeli ktoś z Polski organizuje podróż do Stanów Zjednoczonych, powinien najpierw zorganizować wizę. Kwestie wizowe są nieco dyskusyjne i od dawna powodują wśród ludzi dużo emocji, nie zawsze miłych. Są zarówno zwolennicy, jak i przeciwnicy wiz. Wielu ludzi zaznacza, że jeśli Polacy zachowywali się odpowiedzialnie i terminowo opuszczali USA przed upływem ważności swojego pozwolenia na pobyt w tym samym miejscu, wizy zdołałyby zostać zniesione. Z powodu niedoboru zaufania do Polaków, jednak wizy do Stanów są konieczne i na ten moment nie zanosi się na zmianę tego stanu rzeczy. Jeżeli komuś przeszkadza proces ubiegania się o wizę i ktoś obawia się konwersacji z konsulem, to rozwiązaniem może być wycieczka do innego państwa Ameryki Północnej. Chodzi naturalnie o Kanadę!

eTA do Kanady

Zachwycająca Kanada, tak ładna i różnorodna pod wieloma względami, zaprasza oraz kusi podróżników imponującymi widokami, dziką przyrodą i podmuchem nowoczesności. E-wiza do Kanady to coś innego niż standardowa wiza, o którą trzeba się ubiegać. Kanada e-wiza to po prostu elektroniczna rejestracja swojego pobytu w Kanadzie, całość odbywa się na przeznaczonej do tego witrynie online. Proces jest nader nieskomplikowany oraz intuicyjny. eTA kanadyjska nie wymaga trudnych przygotowań. Trzeba przygotować sobie paszport, adres e-mail oraz możliwość zapłaty kilku dolarów. Najczęściej aplikacja jest rozpatrywana w przeciągu paru minut. W sporadycznych sytuacjach trzeba zaczekać trochę dłużej albo nawet wysłać uzupełniające dokumenty. Są to jednak zdarzenia bardzo sporadyczne. Po takiej dawce informacji należy po prostu zacząć planowanie wyjazdu.

Więcej informacji:
elektronisches visum kanada.