Wymagania względem wietnamskiej wizy

Na liście krajów, które wskazane jest odwiedzić w celach turystycznych znajduje się Wietnam. To państwo liczące więcej niż 90 milionów obywateli. Jest 15 krajem na Ziemii pod względem populacji. Wietnam jest krajem położonym w południowo – wschodniej Azji. Sąsiaduje z Chinami, Laosem oraz Kambodżą. Państwo to jest nieco większy od Polski.

Wskazane jest wiedzieć jakie ciekawostki kryje w sobie Wietnam. Pierwsza z nich to fakt, że znajduje się w tej okolicy duża ilość skuterów. Każda rodzina ma ich po parę sztuk. W południe w miastach jest niezwykle spokojnie, dlatego że po obiedzie obywatele Wietnamu mają w rytuale brać drzemkę.

Gdy udamy się do Wietnamu, to nie bądźmy zdziwieni, podczas gdy tamtejsi mieszkańcy będą nas pytać o lata, stan cywilny i narodowość. Ponieważ są to rutynowe pytania zadawane obcokrajowcom. Podróżnicy, jak i wszelcy pozostali mogą w wietnamskich restauracji napić się mrożonej herbaty serwowanej za darmo.

Do innych nowinek należy to, że 3/4 Wietnamczyków ma identyczne nazwisko, jakie jest także imieniem. Gdy patrzaliśmy na produkcje filmowe o Wietnamie nie uszło napewno naszej uwadze fakt, że jest w tym miejscu sporo zwierząt. Towarzystwo dzikich zwierząt, to pewien z powodów, dla jakich turyści przylatują do tego azjatyckiego państwa. Zastać można tu bawoły, słonie, tygrysy, małpy, leniwe, nosorożce, węże poza tym dużo innych gatunków.

Wietnam, to też miejsce słynące ze monumentalnych budowli a także świątyń. To kraj dla nas egzotyczny i wobec tego nie wiemy czego się spodziewać. Uprzednio, gdy myśleliśmy o tym państwie, to na myśl przychodzi nam jedno powiązanie – wojna w Wietnamie. Dzisiaj już tak nie kojarzymy tego odległego od Polski państwa.

Ci którzy uprzednio byli w tym kraju sądzą, że można się w nim zakochać. Przede wszystkim jest to ogromnie rozciągnięty kraj. Obszar Wietnamu liczy więcej niż trzysta trzydzieści kilometrów kwadratowych. Państwo to dzieli się na pięćdziesiąt osiem prowincji. Wietnam jest krajem w sporej mierze rolniczym. Uprawia się tu nie tylko ryż, lecz także herbatę, tytoń, ananasy, a także kawę. Jest to drugi kraj na świecie zaraz po Brazylii pod względem uprawiania kawy.

Źródło:
vietnam e-visa .